Etkinliklerin olmazsa olmazları

Etkinliklerin olmazsa olmazları

Fuar ve kongre gibi büyük çaplı organizasyonlar, katılım sayısının yüksek olmasına bağlı olarak oldukça kalabalık olmaktadırlar. Bu sebeple katılımcıların iyi ve verimli vakit geçirmeleri sağlanmalıdır. Bunun için de etkinliğiniz de misafirlerinize hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermelisiniz. Etkinlik esnasında herhangi bir problem olmaması ve sorun yaşanmaması adına her adımı düşünerek hareket etmek gerekir. Etkinliklerin olmazsa olmazları arasında şüphesiz bilişim ürünleri de yer almaktadır. Sunum kontrol, kayıt konaklama, baskı çözümleri gibi konular, etkinlikler için temel meselelerdendir.

Neler yapılmalıdır?

Örneğin, otel veya otellerde yapılan etkinliklerinizde katılımcıların yaka kartlarının basılması, kayıt konaklama takiplerinin yapılması oldukça çetrefilli olabilmektedir. Katılımcılarınızın kartlarını hızla basmalı ya da konaklayacakları oda numaralarını tek tek aramak yerine, bu iş için yapılan programlardan kolayca bulabilmelisiniz. Öte yandan etkinlik boyunca, -eğer varsa- konuşmacıların sunumlarını rahat hazırlamaları için sunum kontrol odası yapmalısınız. Sunum kontrol odasında, sunumlar için temel programları barındıran, hızlı ve güvenli laptoplar kullanmalısınız. Konuşmacılar buraya gelerek sunumlarını rahatlıkla gözden geçirip, gerekli düzenlemeleri yapabilirler. Hazır olan sunumlarını odadaki görevliye teslim ederek direk konuşma yapacakları salona geçebilirler. Salonlar ve sunum kontrol odası arası kurulan network bağlantısı sayesinde, konuşmacıların sunumu, konuşma yapılan salona direk atılabilmektedir. Ayrıca sunum kontrol odasında notları veya gerekli bilgileri çıktı almak için yazıcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer etkinliğiniz daha büyük ölçekliyse ve basın mensupları da katılıyorsa daha hızlı fotokopi makineleri de koyabilirsiniz.

Etkinlik boyunca diğer misafirlerinizin sunum harici ihtiyaçları için örneğin uçak bileti kontrol edip yazdırma ve acil durumlar için internet alanı kurabilirsiniz. Bu hem sunum kontrol odasının daha sakin olmasına, hem de konuşmacıların daha rahat hazırlanmasına olanak sağlayabilir.

Ayrıca salonlarda konuşmacıların veya varsa moderatörlerin önlerine koyulan lcd ekranlar, bu kişilerin arkasını dönüp led ekrana bakmasına gerek bırakmamaktadır. Böylelikle daha modern ve sağlıklı bir görüntü elde edilir. Bu kişilerin arasına koyulan timerlar da konuşmanın süresini ayarlamak için idealdir.

Bilişim kısmında bu ve bunlar gibi birçok olmazsa olmazlar, etkinlikleriniz için gereklidir. Etkinliklerinizin bilişim ayağını deneyimli ve profesyonel kişilere teslim etmeniz çok önemlidir. Daha fazla bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

laptop, macbook, ipad, tablet, led tv, bilgisayar, yazıcı, fotokopi kiralama, antalya, bursa, izmir, ankara, istanbul

Comments are closed