Bilişim Kiralama Sektörü Nasıl Gelişti?

Bilişim Kiralama Sektörü Nasıl Gelişti?

Teknolojinin hızlı gelişimi, bilişim kiralama sektörünü yarattı

İletişimsiz bir hayat düşünülemez, iletişimin hayatımızdaki önemi yadsınamaz. Hemen hemen tüm insanlığın toplumsal, ekonomik ve teknik iletişimde kullandığı bilgi, modern dünyada bilişim ürünleriyle harmanlanarak karşımıza çıkmaktadır. Bilimin hızla geliştirdiği teknoloji, bilginin yayılma hızını ve kullanım alanlarını son 50 yıl içerisinde inanılmaz biçimde değiştirmiştir. Bu değişim bilişim kiralama sektörünü yaratmıştır.

Bu noktada, bir bakıma hayatımızı değiştiren bilişim ürünleri oldukça büyük bir pazar haline gelmiştir. Sürekli yenilenen donanımlar ve yazılımlar, tüketim toplumunda takip edilemez boyutlara ulaşmıştır. Gelinen süreç, bilişim ürünlerinin kiralanması gerekliliğini doğurmuştur. Firmalar ihtiyaç duyduğu laptop, yazıcı, fotokopi makinesi, macbook, tablet, ipad, led tv, bilgisayar ve telsiz gibi ürünleri satın almak yerine kiralamaya başlamışlardır. Özellikle son yıllarda etkinlik turizminin artması, etkinlik teknolojileri kiralama sektörünü yaratmıştır.

Günümüzde birçok firma değişken fiyatlar, stok ve donanım güncelleme maliyetlerinin fazla oluşu sebebiyle, etkinliklerinde kullanacağı bilişim ürünlerini kiralama yoluna gitmektedir. Üstüne bir de bu ürünlerin uzman kişiler tarafından etkinliğe özel olarak kurulup, gerekli kontrollerinin yapılması firmaların elini rahatlatmıştır. Böyle bir avantajın farkına varan firmalar için, bilişim kiralama sektörü olmazsa olmaz bir hal almıştır.

Eğer siz de fuar, kongre, toplantı, seminer, açılış, lansman, eğitim çalışmaları ve bunlara benzer etkinlikler yapıyorsanız, bilişim ürünleri kısmını uzman ellere bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünleri bizden istemek. Etkinliğinizin sonrasında kiralama ve hizmet faturanızı muhasebecinize vererek direk vergiden düşebilirsiniz. Böylelikle ürünler için yüksek meblağlar ödemeden, depolama ve eleman giderleriyle uğraşmadan tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

Sektörde 10 yılı aşkındır verdiğimiz profesyonel, dürüst ve kaliteli hizmet bizi bilişim kiralama dendiğinde ilk akla gelen firma yaptı. Pi Teknik Bilişim Kiralama olarak biz de bu güvene layık olarak, sektöre her zaman en iyiyi sunmayı amaçlıyoruz. Uzman, disiplinli ve deneyimli kadromuzla, tüm etkinliklerinizde yanınızda yer almaktan memnuniyet duyacağız. Tüm sorularınız için bize buradan ulaşabilirsiniz. Gelin etkinliğinizin yükünü beraber sırtlayalım. İstanbul ve Antalya şubelerimiz 7 gün 24 saat tüm Türkiye için hizmetinizde!

Comments are closed